Słupsk odcięty od Polski

opublikowano: 30-07-2009, 16:12

Słupsk, byłe miasto wojewódzkie z blisko 100 tys. mieszkańców, od września zostanie odcięty od Polski - pisze "Dziennik Bałtycki - Polska".

Wszystko za sprawą Polskich Kolei Państwowych, które to od września zamierzają pozbawić Słupsk najważniejszych połączeń kolejowych z centralną i południową Polską. Pod nóż idą połączenia z Przemyślem, Poznaniem, Wrocławiem, Katowicami i co najdziwniejsze - z Warszawą.

None
None
Sprawa jest na tyle poważna, że samorządowcy ze Słupska, Koszalina, Kołobrzegu, Sławna i Lęborka wystosowali list do ministra infrastruktury, w którym protestują i żądają wstrzymania przez spółkę PKP Intercity tak drastycznych zmian w rozkładzie jazdy. Jakie połączenia znikną? Wiadomo już, że pociąg ekspresowy "Słupia", najbardziej oblegane połączenie z Warszawą, już po wakacjach ma kursować w skróconej relacji, wyłącznie z Gdyni do Warszawy.

Ze Słupska i Kołobrzegu pojedzie tylko dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i soboty. Z kolei kurs powrotny z Warszawy do Słupska planowany jest tylko w piątki i niedziele. Ze Słupska mają też zniknąć pociągi pospieszne "Słowiniec", kursujący na trasie do południowo-wschodniej Polski Słupsk - Przemyśl, oraz znany wszystkim "Gwarek", jeżdżący trasą Słupsk - Katowice. Wyjadą one na trasę z Kołobrzegu i dotrą na miejsce z pominięciem Koszalina i Słupska.
(Dziennik Bałtycki - Polska)
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane