Słupsk znów inwestuje

ANP
opublikowano: 14-01-2011, 00:00

Budowa pawilonu na wodzie i zagospodarowanie stawów przy powstającym aquaparku. Takie zadania czekają na inwestora.

Budowa pawilonu na wodzie i zagospodarowanie stawów przy powstającym aquaparku. Takie zadania czekają na inwestora.

W połowie 2012 r. w Słupsku zakończy się budowa aquaparku. To jedna z najważniejszych inwestycji miasta. Samorządowcy i Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego (PARR) już szukają inwestorów do zagospodarowania przyległych terenów. Agencja ogłosiła już przetarg na projekt i budowę pawilonu na wodzie z tzw. renaturyzacją stawów. To zadanie za około 3,2 mln zł.

— W okolicy jest pięć stawów, które chcemy zagospodarować. Będą one łącznikiem pomiędzy aquaparkiem a słupskim inkubatorem — mówi Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, dyrektor wydziału rozwoju miasta Słupsk.

Rozpoczęcie inwestycji przewidziano na 30 kwietnia 2011 r., zakończenie na 30 czerwca 2012 r. Przetarg jest otwarty, oferty można składać do 28 lutego, wygra najtańsza.

Tymczasem budowa aquaparku, którą kosztem 57,7 mln zł (w tym 19 mln zł z kasy Unii) realizuje konsorcjum firm Tiwwal, Holma i Termochem, jest na etapie prac nad dokumentacją projektową. W pierwszym kwartale zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę.

Kontakt

Piotr Pałka, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego

% +48 598412892, e-mail: bud-invent@alpha.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu