Słuszna kara dla szefa NFZ

JBR
opublikowano: 20-04-2006, 00:00

15 276,84 zł — taką kwotą został ukarany Jerzy Miller, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie uznał wczoraj, że kara była słuszna. Została ona nałożona w lipcu ubiegłego roku przez Marka Balickiego, ministra zdrowia. Minister uznał, że nie miał on prawa odmówić przedstawienia dokumentów związanych z ubiegłorocznym konkursem na dyrektorów wojewódzkich oddziałów NFZ.

— Minister żądał coraz to nowych informacji. Gdyby jego i prezesa łączył stosunek pracy, można by mówić wręcz o mobbingu — przekonywał na rozprawie prawnik NFZ.

Minister uważa, że miał prawo żądania dokumentów, ponieważ sprawuje nadzór nad działalnością NFZ, a zatem także nad wyłanianiem dyrektorów oddziałów jako organów NFZ.

Zdaniem Jerzego Millera, żądane informacje dotyczyły kwestii pracowniczych i danych osobowych i jako takie nie były objęte nadzorem ministra.

Jednak zdaniem sądu, minister nie naruszył prawa — do jego obowiązków należy nadzór nad organami NFZ, a takimi są dyrektorzy wojewódzkich oddziałów NFZ. Wyrok nie jest prawomocny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JBR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Słuszna kara dla szefa NFZ