Służbowe USB bez zabezpieczeń

opublikowano: 20-09-2017, 22:00

Około 62 proc. przedsiębiorców planuje lub wprowadza zmiany związane z reformą ochrony danych — wynika z badania firmy Kingston.

Ponad połowa decydentów w firmach przyznaje się do utraty pamięci USB z ważnymi informacjami — podaje Kingston. To wynik jej badania, w którym sprawdziła m.in. stopień przygotowania biznesu do zmian w ochronie danych osobowych. „Pamięć USB w użyciu firmowym” — tak nazwano badanie przeprowadzone wśród ludzi odpowiadających za wdrożenia informatyczne w firmach. Z ankiety wynika, że dane „gubią” również osoby zajmujące najwyższe stanowiska kierownicze.Aż 31,81 proc. respondentów o takim statusie utraciło kiedyś przynajmniej raz pamięć służbową. Najczęstszym powodem utraty danych są uszkodzenia nośników (60,7 proc. odpowiedzi).

Pozostałe często występujące to zgubienie pamięci USB (31,1 proc.) i kradzież tych urządzeń (3,3 proc.). Jednocześnie prawie 24 proc. osób przyznało, że w ich firmach pamięć USB nie jest w żaden sposób zabezpieczana. Autorzy badania przypominają, że do maja 2018 r., kiedy zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych, przedsiębiorcy będą musieli stworzyć własne strategie ich zabezpieczania. Nowe przepisy konkretnych wytycznych w tej sprawie nie dają.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Służbowe USB bez zabezpieczeń