Czytasz dzięki

Słynna duńska restauracja serwuje burgery

ŁO
opublikowano: 25-05-2020, 22:00

Kopenhaska restauracja Noma, która cztery razy zdobyła tytuł najlepszej na świecie, otworzyła się w czasie pandemii jako winiarnia i burgerownia.

„Zwykle w Nomie musisz rezerwować stolik z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, podczas gdy nowe wcielenie nie ma rezerwacji. Ceny są również dostępne” — napisała agencja Bloomberg.

Za burgera na wynos trzeba zapłacić równowartość 18,40 USD, co nie jest wygórowaną ceną w duńskich realiach. Fani kreatywnego i wyszukanego menu Nomy nie muszą się martwić zmianą, bo bar powstał w ogrodzie restauracji, która ma zostać otwarta po pandemii przy zachowaniu wszystkich restrykcji za półtora miesiąca.

René Redzepi, szef kuchni, przyznał, że celem oryginalnego pomysłu jest pomoc w rozpoczęciu życia towarzyskiego w Kopenhadze. Mistrz uważa, że małe rzeczy robią wielką różnicę, więc mięso ma być mielone trzy razy dziennie z wołowiny z bydła karmionego trawą. W menu są cheeseburger i burger wegetariański.

„The Guardian” podkreśla, że Noma jest częścią nowego globalnego trendu kulinarnego. Wielu znanych restauratorów decyduje się na coś, na co w normalnych warunkach za nic w świecie by sobie nie pozwolili. Kryzys wymaga jednak odwagi i nieszablonowego podejścia, a rywalizacja w branży jest szczególnie ostra, bo koronawirus uderzył w nią szczególnie mocno. Guy Savoy, jeden z najbardziej cenionych szefów kuchni na świecie, zaczął oferować dania na wynos w słynnej paryskiej restauracji Le Chiberta, położonej niedaleko Łuku Triumfalnego.

Guy Savoy przygotował skrócone menu, w tym dwa charakterystyczne dla siebie dania — zupę z karczochów z truflami i parmezanem oraz balotynę z drobiu z foie gras i truflowym winegretem.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane