Czytasz dzięki

Słynny bokser uruchamia platformę płatności elektronicznych

opublikowano: 21-10-2020, 07:18

Manny Pacquiao udostępni platformę płatności ułatwiającej przepływ pieniędzy między markami, internetowymi influencerami i ich fanami.

Pac Technologies, spółka filipińskiej gwiazdy boksu, chce w tym roku uruchomić usługę PacPay, pozwalającą na szybsze i bezpieczniejsze międzynarodowe transfery pieniędzy. Początkowo będzie ona dostępna na Filipinach, a następnie w Singapurze i innych krajach Azji.

Manny Pacquiao
USA Today Sports/FORUM

W rozmowie z BBC Pacquiao podkreślił, że jego zaangażowanie w fintech spowodowało duże zainteresowanie i chęć udziału w biznesie znajomych sportowców, globalnych influencerów oraz przedsiębiorców.

Pac Technologies chce zająć się także obsługą płatności internetowych w obszarze ochrony zdrowia i zatrudnienia, obszarach priorytetowych w okresie pandemii.

- Nie chodzi tu o zarabianie, bo postrzegam to jako długoterminową inwestycję w poprawę życia moich rodaków – powiedział Pacquiao, który jest senatorem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane