Słynny trader stawia na bitcoina

Joe Lewis, który w 1992 r. grał z Georgem Sorosem na rynku walutowym przeciwko Bankowi Anglii, stawia obecnie na bitcoina — informuje „The Wall Street Journal”.

Trader, który na handlu walutami dorobił się miliardów, stoi obecnie na czele funduszu private equity z Zurychu. Phoenix Fund we wtorek ma zainwestować 200 mln USD w spółkę Avalon, która buduje serwery pozwalające generować bitcoiny.

W transakcji bierze też udział Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., tajwański producent mikroprocesorów, który ma dostarczać najnowocześniejsze mikrochipy stosowane w serwerach — kopalniach bitcoinów. Wirtualna waluta powstaje w wyniku tzw. wykopywania. Docelowo w obiegu będzie 21 mln sztuk bitcoinów.

Obecnie jest ich 11,5 mln. W produkcję wirtualnej waluty miało zainwestować także kilka prywatnych osób, które dorobiły się fortuny na handlu walutami.

Architektem transakcji jest Andrew Laurus, były trader obligacji skarbowych z upadłego banku inwestycyjnego Lehman Brothers, który zainwestował własne pieniądze w Phoenix Fund.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Słynny trader stawia na bitcoina