Smartfon odporny na hakerów (WIDEO)

ŁO, pcworld.com
opublikowano: 25-02-2014, 11:55

Start-up z siedzibą w Szwajcarii znalazł dla siebie niszę - klientów przerażonych utratą prywatności i możliwą inwigilacją.

Blackphone jest smartfonem, który ma oferować szyfrowaną komunikację. Firma ogłosiła podczas targów technologicznych w Barcelonie, że planuje serię urządzeń bazujących na tej idei.

Zobacz więcej

Smartfon na czasy inwigilacji? fot. Blackphone / blackphone.ch

Smartfon, którego właściciele nie muszą się obawiać rewelacji Edwarda Snowdena ma trafić do sprzedaży w czerwcu w cenie 629 USD. Producent podaje, że urządzenie działa na systemie PrivatOS, który powstał na bazie doskonale znanego Androida od Google. Producent zapewnia, że bezpieczne będą nie tylko rozmowy głosowe, ale także wiadomości tekstowe, przesyłane pliki i prowadzone rozmowy wideo.

Projekt jest efektem współpracy firm Geeksphone i Silent Circle. Portal PCWorld podaje, że ta ostatnia spółka, założona została przez Jona Callasa i Phila Zimmermanna, który najbardziej znany jest jako twórca systemu szyfrowania poczty elektronicznej PGP.

Bezpieczny kanał komunikacji jest zainicjowany pomiędzy dwoma urządzeniami: dwa smartfony Blackphone lub jeden Blackphone i inne urządzenie z aplikacją Silent Circle. W takich przypadkach komunikacja jest szyfrowana i według producenta niezrozumiała dla osób trzecich. Silent Circle zapewnia, że nie wymaga od klientów zaufania, więc dane nie będą przechowywane na serwerach firmy.

Jon Callas potwierdza, że jego firma zauważyła skok zainteresowania swoimi produktami od czasu ujawnienia przez Snowdena informacji na temat masowej inwigilacji prowadzonej przez amerykańską agencję NSA.

Zobacz materiał Bloomberga na temat Blackphone

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, pcworld.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Smartfon odporny na hakerów (WIDEO)