Smartfon zdiagnozuje silnik

MEJ
opublikowano: 07-06-2015, 23:17

Trójmiejski start-up Autoplug.in opracował rozwiązanie, pozwalające na stałe monitorowanie i diagnostykę zespołu napędowego samochodu w trakcie jazdy oraz na prowadzenie książki serwisowej pojazdu.

Urządzenie ODB wraz z działającą aplikacją
Zobacz więcej

Urządzenie ODB wraz z działającą aplikacją autoplug.in

Na smartfonie kierowcy umieszczona jest aplikacja, współpracująca poprzez protokół Bluetooth z urządzeniem diagnostycznym, na stałe umieszczonym w porcie ODB samochodu. Ten autoplug przekazuje aplikacji dane, która analizuje je pod kontem chwilowego i stałego zużycia paliwa oraz informacji o błędach bądź usterkach w zespole napędowym. Aplikacja we współpracy z urządzeniem diagnostycznym tworzy logi działania zespołu napędowego, wychwytujące objawy nieprawidłowego działania i wskazuje na typ usterki. Poprzez bazę danych umieszczoną w chmurze, można też już na trasie, skontaktować się z autoryzowanym warsztatem danej marki.

W aplikacji może być także prowadzona książka serwisowa auta, sprawdzane koszty z nim związane oraz monitorowane trasy. W Autoplugin zainstalowana jest także funkcja " Crash Alert, "czarna skrzynka" pojazdu, która w momencie wypadku poda pozycję pojazdu osobom wyznaczonym i numerowi alarmowemu. Tego typu rozwiązanie do końca obecnego roku ma znaleźć się w każdym nowym samochodzie sprzedawanym na terenie Unii Europejskiej. Apliacka i cały system pracują na smartfonach z platformami iOS i Android. Całe rozwiązanie Autoplug.in oraz start-up, który jest stworzył, otrzymał nominację do tytułu Start-up 2014 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu