Sobieski domaga się megaodszkodowania

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 08-06-2010, 07:26

Producent wódki chce uruchomić sąd i  prokuraturę. Grupa wystąpiła o 723 mln zł odszkodowania od The Bank of New York Mellon. A to nie koniec.

Toczący się od kilkunastu miesięcy ostry konflikt giełdowej Grupy Sobieski (Belvedere), mającej centralę we Francji, z amerykańskim bankiem The Bank of New York Mellon (BNYM) doczekał się niezwykłego zwrotu akcji. Producent wódki Sobieski wezwał amerykański bank do zapłaty rekordowej kwoty 723 mln zł z tytułu odszkodowania i zadośćuczynienia za straty spowodowane czynami nieuczciwej konkurencji, w tym szkody finansowe oraz naruszenie reputacji i dobrego imienia jego spółek. W razie niespełnienia żądania w ciągu 14 dni Sobieski zapowiedział wystąpienie na drogę sądową w Polsce.

To nie koniec.

Grupa złożyła też zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulacji kursem jej akcji, przez rozpowszechnianie w mediach fałszywych oraz nierzetelnych informacji na jej temat. Chodzi m.in. o rozpowszechnianie informacji o niemożności spłaty zadłużenia długoterminowego, podważanie kompetencji kierownictwa grupy i działań marketingowych, dezawuowanie planu restrukturyzacji zaakceptowanego i wdrożonego do realizacji przez francuski sąd.

Więcej we wtorkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Sobieski domaga się megaodszkodowania