Sobolewski: Londyn i Nowy Jork są pod wrażeniem GPW

DI
opublikowano: 2010-10-29 10:49

Od 2 tygodni prezes GPW jeździ po świecie i zachęca inwestorów instytucjonalnych do zakupu akcji GPW. „Sądzę, że inwestorzy z różnych krajów znajdą się w akcjonariacie GPW” – powiedział w czwartek prezes giełdy na telekonferencji z Paryża, która była fragmentem konferencji Akcjonariat Obywatelski zorganizowanej przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

„Ludzie robiący ten biznes w londyńskim City oraz w Nowym Jorku mówili mi, że dawno nie widzieli czegoś takiego” – dodał Sobolewski o zainteresowaniu ofertą publiczną GPW.

Odpowiadając na pytania studentów Wydziału Zarządzania UW szef GPW stwierdził, że już wkrótce na GPW będą stosowane HFT – systemy wysokiej częstotliwości. Ludwik Sobolewski spodziewa się ich wprowadzenia od 2012 r.

W odpowiedzi na kolejne pytania szef GPW stwierdził: „Nie planujemy publikowania informacji o pozycjach zajmowanych przez inwestorów na rynku instrumentów pochodnych”.