Societe Generale poprawił nastroje

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 06-08-2008, 00:00

po porannym zawahaniu wywołanym ujemnym finiszem na Wall Street i przeceną w Azji kolejne godziny przyniosły poprawę nastrojów w całej Europie. Nie zaszkodziły nie najlepsze dane makro. Inwestorów ucieszyły wyniki spó-łek, w tym banku Societe Generale. Drugi pod względem wielkości bank we Francji zmniejszył zysk w II kwar-tale o 63 proc., co jednak o 100 mln EUR przekroczyło prognozę analityków. Zachęciło to graczy do nabywania udziałów w przedstawicielach sektora bankowego.

Wzięciem cieszyły się m.in. akcje UBS i Barclays. Również raport Air France-KLM, lidera europejskiego sektora przewoźników lotniczych, przebił prognozy, co z miejsca przełożyło się na jego kurs. W odwrocie znalazły się walory spółek surowcowych, które dołowała przecena miedzi i ropy.

Indeks PMI, obrazujący koniunkturę w sektorze usług w strefie euro, spadł w lipcu do 48,3 pkt, co było zgodne z projekcjami analityków. Znacznie gorsza okazała się produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Societe Generale poprawił nastroje