Societe Generale radzi "natychmiast" sprzedawać jena

opublikowano: 14-03-2016, 13:08

Od początku marca jen notowany jest w przedziale 112-114 JPY za dolara. Według Societe Generale, to jedynie zasługa spekulantów, pisze The Financial Times.

Jen jest wciąż o 7 proc. droższy niż w momencie, kiedy Bank Japonii po raz pierwszy obniżył stopę procentową poniżej zera. To wywołało frustrację na rynku walutowym, m.in. Societe Generale, pisze The Financial Times. Według francuskiego banku, to skutek działalności spekulantów. Kit Juckes, analityk banku, wzywa, aby „sprzedawać jena natychmiast” w związku ze zmianą „okoliczności”.

- Nikkei poszedł w górę o 16 proc. od dołka z połowy listopada, a rentowności 10-letnich obligacji USA są o 30 pkt bazowych wyżej... prawdopodobieństwo jastrzębiego tonu FOMC w środę i spadku awersji do ryzyka oznacza, że zakup dolara i sprzedaż jena wygląda na dobrą transakcję w ujęciu ryzyko/zysk – głosi raport Societe Generale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Societe Generale radzi "natychmiast" sprzedawać jena