Societe Generale szuka dalszych oszczędności

opublikowano: 11-09-2019, 07:50

Francuski bank Societe Generale analizuje sposoby zaoszczędzenia 600 mln EUR rocznych kosztów związanych z działalnością centrali w Paryżu. Oszczędności podyktowane są chęcią odzyskania zaufania klientów i poprawy rentowności.

Źródła agencji Bloomberg twierdzą, że proces analizy rozpoczął się już w czerwcu. Jak dotąd nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, zmianie może też ulec kwota oszczędności 

Societe Generale
Societe Generale
Reuters/Forum

Jedna z czołowych instytucji finansowych znad Sekwany znajduje się pod presją, aby wyjść poza istniejące cięcia kosztów w związku ze spowolnieniem gospodarczym i perspektywą jeszcze niższych stóp procentowych. Źródła podkreślają, że nowe obniżki skoncentrowałyby się na funkcjach wsparcia w Paryżu i przyczyniłyby się do trwającej restrukturyzacji, która ma na celu zaoszczędzenie 500 mln EUR i redukcję 1600 miejsc pracy, głównie w dziale bankowości inwestycyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane