Softbank spolonizował system Meridio

Kamil Kosińsaki
05-03-2001, 00:00

Softbank spolonizował system Meridio

Softbank zakończył prace nad polonizacją systemu do zarządzania dokumentami Meridio, produkowanego przez Teamware Fujitsu. Chce nim konkurować z oprogramowaniem FileNET-u znajdującym się w ofercie Comarchu, Computerlandu, Emaxu, Optiksa (grupa Prokom) oraz Ster-Projektu.

Coraz trudniej pozyskująca kontrakty, spółka giełdowa Softbank spolonizowała produkowane przez Teamware Fujitsu oprogramowanie o nazwie Meridio. Ten system do zarządzania dokumentami ma pomóc warszawskiemu integratorowi w wyjściu poza sektor bankowy, z którym od lat jest utożsamiany.

— W 2000 r. podjęliśmy decyzje o weryfikacji działalności i wyjściu poza sektor bankowy. Wprowadzamy więc do oferty nowe produkty, które mogą być wdrażane w innych sektorach gospodarki, również w przemyśle — zaznacza Marek Komosa, wiceprezes Softbanku.

Dla dużych klientów

Meridio jest zintegrowane z pakietami biurowymi Microsoftu i Lotusa. Może zarządzać dokumentami zeskanowanymi lub istniejącymi tylko w formie elektronicznej, w tym plikami wideo i MP3. Przechowywanie oparto na specyficznym dla Meridio mechanizmie bazodanowym. W relacyjnej bazie danych gromadzone są tylko dane definiujące użytkowników systemu.

Na świecie Meridio jest wykorzystywane w instalacjach, z których korzysta nawet kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Softbank liczy na to, że również w Polsce będzie tworzył duże instalacje.

— Chcielibyśmy konkurować na polskim rynku z oprogramowaniem FileNET-u, które na razie dominuje wśród dużych instalacji systemów do zarządzania dokumentami. Najbardziej interesują nas kontrakty przekraczające 1 tys. użytkowników — twierdzi Marek Komosa.

Niewielki rynek

Produkty FileNet-u sprzedaje w Polsce Comarch, Computerland, Emax, OptiX (grupa Prokom) oraz Ster-Projekt. Wydaje się, że jeśli Softbank nie zdecyduje się na kontrakty mniejsze niż 1 tys. użytkowników, to nie zagrozi ich interesom. W Polsce jest bowiem tylko 15 wdrożeń oprogramowania FileNET-u. Zawarty przez ZUS, największy polski kontrakt opiewa co prawda na 9 tys. licencji, ale druga i trzecia pod względem wielkości instalacja tego oprogramowania są znacznie mniejsze. Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era GSM, kupiła 750 licencji, a zarządzający Plusem GSM Polkomtel, tylko 350.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosińsaki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Softbank spolonizował system Meridio