Softiq wygrał przetarg w PFRON…po raz trzeci

GSU
opublikowano: 29-08-2019, 12:54

Po ponownej ocenie ofert dokonanej wyniku wyroku Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) jako najkorzystniejsza w przetargu na usługi asysty technicznej konserwacji, modyfikacji i rozwoju systemu SODIR została wybrana oferta Softiqa z ceną 15,4 mln zł. To już trzeci raz kiedy PFRON wybiera ofertę spółki w tym przetargu.

W listopadzie PFRON uznał ofertę Sygnity  jako najkorzystniejszą w tym przetargu. W wyniku złożonych odwołań KIO nakazała jednak odrzucić ofertę Sygnity i dokonać ponownego wyboru ofert.  PFRON w lutym wybrał Softiq, ale po wyroku KIO w marcu ponownie unieważniono wybór . W kwietniu oferta Softiq została wybrana jako najkorzystniejsza po raz drugi, a w maju ponownie wybór unieważniono. Teraz oferta Softiq została uznana za najkorzystniejszą po raz trzeci.

W ostatniej ocenie oferta Softiqa uzyskała 82,04 pkt. Tańsza od niej oferta Asseco Poland z ceną 11,8 mln zł otrzymała 81,21 pkt.  Oferta Sygnity za 12,42 mln zł, która została pierwotnie wybrana jako najkorzystniejsza została odrzucona. Odrzucono też ofertę Comarchu i Symmetry.

Wcześniej Sygnity i Asseco Poland składały do sądu skargi na wyrok KIO w tej sprawie.

Sygnity jest twórcą systemu SODIR. Przy podpisaniu ostatniej umowy z PFRON w 2015 r. przeniosło jednak na fundusz prawa autorskie z kodami źródłowymi i dokumentacją techniczną. Wpłynęło to na wysokość kontraktu, którego wartość wyniosła wówczas blisko 53 mln zł. Umożliwiło to jednak ogłoszenie w połowie 2018 r. przetargu otwartego, w którym oferty złożyło ośmiu wykonawców. 

Ostatnia umowa między PFRON, a Sygnity ws. SODIR zakończyła się 20 grudnia. Umowa z dotychczasowym wykonawcą nie została przedłużona. PFRON od tamtej pory podpisał kilka umów podprogowe z wolnej ręki w tym z Softiq, czy  byłym pracownikiem Sygnity.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy