Software AG może wystawić się na sprzedaż

opublikowano: 25-11-2021, 19:52

Niemiecki producent oprogramowania dla biznesu, który wśród klientów ma połowę spółek z listy Fortune 500, rozważa różne opcje strategiczne, w tym wystawienie się na sprzedaż, poinformował Bloomberg na swojej stronie internetowej powołując się na anonimowe źródła.

Posiadająca ponad 10 tys. klientów spółka z Darmstadt jest wyceniana na 2,6 mld EUR. Według źródeł Bloomberga, pracuje obecnie z doradcami w celu sprawdzenia zainteresowania potencjalnych nabywców, m.in. funduszy private equity. Rozważania są na początkowym etapie i nie ma pewności, że dojdzie do sprzedaży, podkreślają informatorzy agencji. Software AG miał po dziewięciu miesiącach tego roku 599 mln EUR przychodów. Były one zbliżone wielkością do osiągniętych w tym samym okresie ubiegłego roku.

Bloomberg zwraca uwagę, że Niemcy od pewnego czasu są jednym z najaktywniejszych europejskich rynków działania funduszy private equity. Wydały one ponad 100 mld USD na transakcje dotyczące niemieckich spółek od początku 2019 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane