Sojusz zachodniopomorskich gmin zbuduje sortownię

ANP
opublikowano: 11-08-2011, 00:00

W Słajsinie powstanie zakład zagospodarowania odpadów. Inwestycja pochłonie 110 mln zł.

W Słajsinie powstanie zakład zagospodarowania odpadów. Inwestycja pochłonie 110 mln zł.

To będzie pierwszy projekt z obszaru gospodarki odpadami w woj. zachodniopomorskim, który sfinansują pieniądze z Unii Europejskiej. I to niemałe. Z kasy Brukseli popłynie około 70 mln zł. Całe przedsięwzięcie — budowa Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie (gmina Nowogard) — jest warte 109,7 mln zł. Przetarg na wyłonienie wykonawcy ogłosił Celowy Związek Gmin R-XXI, skupiający 27 gmin, w tym m.in. Kamień Pomorski, Rewal, Międzyzdroje i Świnoujście. To właśnie z obszaru zrzeszonych gmin będą zbierane, a następnie unieszkodliwiane, odpady komunalne.

Do zadań wykonawcy będzie należeć, oprócz postawienia zakładu, budowa drogi dojazdowej, zewnętrznych sieci, m.in. sanitarnych i wodociągowych, oraz zaprojektowanie i wykonanie kompostowni odpadów. Mają powstać także trzy stacje przeładunkowe w Mielniku Drawskim, Kamieniu Pomorskim oraz w Świnoujściu. Realizacja inwestycji ma się rozpocząć w październiku tego roku, a zakończyć w grudniu 2012 r. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać oferty do 26 września. Kryterium wyboru będzie cena.

266

tys. Tylu mieszkańców ma 27 gmin z woj. zachodniopomorskiego, które będą korzystać z nowej sortowni odpadów komunalnych.

Informacji o przetargu udziela

Iwona Kowalska z Celowego Związku Gmin R-XXI

tel. +48 913920350,

e-mail: czg.admin.jrp@nowogard.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sojusz zachodniopomorskich gmin zbuduje sortownię