SolarWinds otwiera biuro R&D w Krakowie

opublikowano: 23-06-2015, 07:24

SolarWinds, amerykański producent oprogramowania, otwiera biuro badawczo-rozwojowe w Krakowie.

- Kraków dysponuje dużą ilością utalentowanych technicznie ludzi i jest uznany za hub technologiczny w środkowej i wschodniej Europie – powiedział Doug Hibberd z władz SolarWinds.

Notowania na NYSE spółka szuka programistów, deweloperów UI i testerów produktów z doświadczeniem w C#, Java, C++ i współczesnych frameworkach UI.

Początkowo SolarWinds zatrudni 40 specjalistów, ale planuje zwiększenie zespołu w kolejnych latach. Zatrudniająca na całym świecie 1700 ludzi spółka z Austin w stanie Texas ma biura w 11 miejscach na świecie, w tym Irlandii, Singapurze, Indiach, Australii i Czechach. SolarWinds w 2008 roku otworzył pierwsze w Europie biuro R&D w Brnie, gdzie zatrudnia obecnie ponad 300 specjalistów. 

- Znaleźliśmy niesamowite talenty w naszym biurze R&D w Brnie i wierzymy, że dodanie Krakowa pozwoli nam nadal budować nasz sukces dzięki wysokiemu poziomowi technicznemu w Europie – powiedział Kevin Thompson, prezes SolarWinds.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, infotechlead.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu