Solidne wzrosty na Wall Street

DI, Bloomberg
opublikowano: 28-10-2014, 22:32

Indeks S&P 500 zyskał we wtorek prawie 1,2 proc., Dow Jones Industrial Average ponad 1,1 proc., a Nasdaq nawet 1,75 proc.

Na parkiecie o 6,1 proc. podskoczył kurs spółki Amgen, która podwyższyła swoją roczną prognozę. Na plusie był też telekomunikacyjny gigant T-Mobile US, który zyskiwał ponad 3 proc. Akcje spółki Madison Square Garden Company, do której należą popularne kluby sportowe New York Knicks i New York Rangers podrożały aż o 11 proc.  

Tracił natomiast popularny portal społecznościowy Twitter, którego notowania spadły we wtorek o prawie 10 proc. 

Na rynek trafiło kilka ciekawych danych makro. Indeks zaufania konsumentów Conference Board wzrósł w październiku do najwyższego poziomu od siedmiu lat. Październikowy indeks wzrósł do 94,5 pkt., tymczasem rynek oczekiwał wyniku na poziomie 87 pkt., wobec 86 pkt. miesiąc wcześniej. 

Zaskoczył także odczyt indeksu Fed z Richmond, który wzrósł w październiku do 20 pkt. Analitycy spodziewali się, że spadnie i wyniesie 13 pkt.  

Pojawiły się także informacje z rynku nieruchomości. W sierpniu ceny domów rosły w USA o 0,2 proc., pokazał indeks S&P/Case-Shiller, bazujący na rynku nieruchomości 20 największych miast. Z kolei zamówienia na dobra trwałe spadły we wrześniu w USA o 1,3 proc. To już ich drugi z rzędu miesiąc spadku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Solidne wzrosty na Wall Street