Sondaż dla TVP: L.Kaczyński prezydentem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-10-2005, 22:55

Z najnowszego wstępnego sondażu wyborczego TNS OBOP i PBS dla TVP, podanego w niedzielę ok. godz. 21.30, wynika, że II turę wyborów prezydenckich wygrał Lech Kaczyński. Na kandydata PiS głosowało 53,7 proc. wyborców, natomiast Donalda Tuska poparło 46,3 proc. głosujących.

Z najnowszego wstępnego sondażu wyborczego TNS OBOP i PBS dla TVP, podanego w niedzielę ok. godz. 21.30, wynika, że II turę wyborów prezydenckich wygrał Lech Kaczyński. Na kandydata PiS głosowało 53,7 proc. wyborców, natomiast Donalda Tuska poparło 46,3 proc. głosujących.

Według sondażu, frekwencja wyniosła 50,6 proc. 

    Jak wynika z sondażu, poparcie w województwach rozłożyło się równo - każdy z kandydatów wygrał w ośmiu z 16 województw. Lech Kaczyński wygrał na ścianie wschodniej, a Donald Tusk w zachodniej Polsce.

    Kaczyński największym poparciem cieszył się u wyborców w woj. podkarpackim - 75 proc. i w Lubelskiem - 69,7 proc. Tusk największe poparcie uzyskał w woj. opolskim, w którym głosowało na niego 62,5 proc. wyborców i w woj. pomorskim - 58,1 proc.

    Według sondażu TNS OBOP i PBS, 7,7 proc. elektoratu Donalda Tuska z I tury wyborów prezydenckich w II turze głosowało na Lecha Kaczyńskiego. Natomiast Tusk w II turze przyciągnął tylko 1,3 proc. elektoratu L. Kaczyńskiego z I tury.

    W II turze wyborów Lecha Kaczyńskiego poparła zdecydowana większość elektoratu Andrzeja Leppera (81,9 proc.) i Jarosława Kalinowskiego (75,5 proc.) z I tury - wynika z sondażu dla TVP. Z kolei Donalda Tuska poparła w II turze większość elektoratu Henryki Bochniarz (73,5 proc.), Marka Borowskiego (73,4 proc.) i Janusza Korwin-Mikkego (54 proc.).

    Pierwszą turę wyborów prezydenckich 9 października wygrał D.Tusk (36,33 proc.) przed L.Kaczyńskim (33,1 proc.)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane