Sondaż: Stolica dla Platformy

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 18-11-2006, 11:13

Jak wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika" Hanna Gronkiewicz-Waltz już o 10 punktów wyprzedza Kazimierza Marcinkiewicza.

Na tydzień przed drugą turą wyborów w Warszawie doszło do zmiany lidera. Jak wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika" Hanna Gronkiewicz-Waltz już o 10 punktów wyprzedza Kazimierza Marcinkiewicza.

Na kandydatkę PO chce głosować aż 55 proc. warszawiaków, którzy zadeklarowali, że już wybrali swojego faworyta i na pewno pójdą do urn.

Najbardziej zaciekła walka toczy się o przejęcie głosów zwolenników Marka Borowskiego. Tu właśnie przedstawicielka PO zdecydowanie góruje nad kandydatem PiS. Z badania OBOP wynika, że ponad 70 proc. wyborców Borowskiego chce głosować na Gronkiewicz- Waltz. Marcinkiewicz zebrał tych głosów tylko ok. 5 proc.

W sondażu, przeprowadzonym 16 listopada na 1007-osobowej grupie warszawiaków, zadano mieszkańcom stolicy pytanie jaka koalicja powinna powstać w Radzie Warszawy. 30 proc. odpowiedziało, że PO z Lewicą i Demokratami; 29 proc. - że PO z PiS; 18 proc. było zdania, że koalicja w ogóle nie jest potrzebna, zaś 23 proc. nie ma wyrobionego zdania.

Warszawiacy zapowiadają wysoką frekwencję wyborczą. Aż 74 proc. uczestników sondażu zapowiedziało, że zamelduje się w lokalach wyborczych.

PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sondaż: Stolica dla Platformy