Sony w końcu pobiło Nintendo

GADŻETY: Po raz pierwszy od ośmiu lat koncern Sony zdołał przebić pod względem sprzedaży konsol wynik osiągnięty przez japońskiego konkurenta.

FOT. Bloomberg
Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

W zakończonym w marcu roku finansowym Sony zdołało sprzedać 18,7 mln urządzeń do gier wideo, a rywal — 16,3 mln. Biorąc pod uwagę wprowadzenie przez Sony do sprzedaży najnowszej konsoli PlayStation 4, wynik raczej nie jest zaskoczeniem. Urządzenie jest od kilku miesięcy rynkowym przebojem. Tymczasem sprzedaż konsoli Wii U (z dotykowym ekranem kontrolnym) pozostaje daleko w tyle za rezultatami osiągniętymi przez pierwszą wersję urządzenia Nintendo, która była najpopularniejszym sprzętem poprzedniej generacji. Spadek sprzedaży to jeden z najpoważniejszych kłopotów Nintendo. Firma musi zamknąć europejską centralę w niemieckim Grossostheim. Zapowiedziała redukcję 130 etatów. W ostatnim roku obrachunkowym straciła blisko 230 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Sony w końcu pobiło Nintendo