Soros, Paulson i Dell zainwestowali w IndyMac

MD
03-01-2009, 17:49

Siedem firm private equity i hedgingowych, kontrolowanych m.in. przez George’a Sorosa, Johna Paulsona i Michaela Della, zdecydowało się przejąć IndyMac Bank, jedną z pierwszych ofiar pęknięcia bański spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Wartość transakcji to 13,9 mld USD.

IndyMac specjalizował się w udzielaniu kredytów hipotecznych osobom, które dysponowały tylko niewielkim wkładem własnym. W lipcu, po runie na jego placówki, został przejęty przez państwo. Grupa inwestorów, która działa w ramach spółki IMB Management Holdings, zadeklarowała zasilenie IndyMac 1,3 mld USD nowego kapitału i utrzymanie jego działalności.

IndyMac ma 33 oddziały w południowej Kalifornii. Wartość złożonych w nich depozytów to 6,5 mld USD. Jest o połowę niższa niż w momencie przejęcia przez państwo. Upadek IndyMac, którego aktywa sięgały w lipcu 32 mld USD, był drugim pod względem wielkości w ubiegłym roku w USA. Największe było bankructwo Washington Mutual.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Soros, Paulson i Dell zainwestowali w IndyMac