Soros wspiera kampanię przeciwko brexitowi

opublikowano: 08-02-2018, 11:07

Słynny miliarder inwestor George Soros przekazał setki tysięcy funtów na proeuropejską kampanię mającą na celu powstrzymanie Zjednoczonego Królestwa od opuszczenia Unii Europejskiej, informuje serwis CNBC.

Według gazet "The Guardian" i "The Telegraph" kampania Best for Britain, która opowiada się za pozostaniem Wlk. Brytanii w bloku polityczno-gospodarczym i za powstrzymaniem brexitu, otrzymała ponad 400 tys. funtów (550 tys. USD) od fundacji Soros Open Society Foundation (OSF).

George Soros
Zobacz więcej

George Soros Bloomberg

Chcące zachować anonimowość źródła twierdzą, że od czasu referendum w czerwcu 2017 r. sześciocyfrowa suma została przyznana kampanii przez OSF. 

The Telegraph twierdzi, że Soros był jednym z trzech głównych darczyńców kampanii.

Gazeta ogłosiła, że w tym miesiącu planuje rozpocząć ogólnokrajową kampanię reklamową, która w zamyśle jej inicjatorów ma  doprowadzić do drugiego referendum, które mogłoby potencjalnie zatrzymać Wielką Brytanię w UE.

Soros jest znany jako "człowiek, który złamał Bank of England", obstawiając w 1992 r. przeciwko funtowi. Słynna akcja znana jako „czarna środa", zmusiła brytyjski rząd do wycofania waluty z europejskiego mechanizmu kursowego.

W zeszłym roku Soros zasugerował, że Królestwo może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli blok przeprowadzi reformę podczas negocjacji w sprawie brexitu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Soros wspiera kampanię przeciwko brexitowi