Soros zainwestuje 1 mld USD w ekologię

KNS, businessinsider.com
opublikowano: 12-10-2009, 10:35

George Soros, miliarder i jeden z  najbardziej znanych, a przy tym kontrowersyjnych spekulantów walutowych (choć także wielki filantrop) zadeklarował, że zainwestuje 1 mld USD w  ekologiczne projekty, które pozwolą uchronić naszą planetę od zmian klimatu – podaje businessinsider.com.

Inwestor wyda również 10 mln USD rocznie przez kolejnych 10 lat na tworzenie regulacji prawnych pomagające chronić przyrodę.

 - Globalne ocieplenie jest także poważnym problemem politycznym – powiedział Soros na spotkaniu prasowym w Kopenhadze. W grudniu odbędzie się w stolicy Danii spotkanie rządów w sprawie wprowadzenia nowego porozumienia, które przeciwdziałałoby globalnemu ociepleniu (zastępując tzw. „Protokół z Kioto z 1997 roku”).

- Nauka się nie myli. Mniej oczywiste jest niestety to czy światowi przywódcy państw zademonstrują polityczną wolę do rozwiązania tego problemu - ocenia Soros.

- Będę szukać zyskownych możliwości inwestycji. Uważam jednak, że prócz zysków inwestowanie w środowisko pozytywnie przyczyni się do ratowania naszej planety - deklaruje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS, businessinsider.com

Polecane