Czytasz dzięki

Southwest z największa w historii kwartalną stratą

ARŻ, Reuters
opublikowano: 22-10-2020, 14:27

Linia lotnicza poinformowała w czwartek, że w trzecim kwartale osiągnęła ponad 1 mld USD straty, najwięcej w swojej dotychczasowej historii, pisze Reuters.

Przewoźnik z Dallas odnotował stratę netto w wysokości 1,16 mld USD, czyli 1,96 USD na akcję w trzecim kwartale zakończonym 30 września. Rok wcześniej był to zysk w wysokości 659 mln USD, czyli 1,23 USD na akcję.

Southwest Airlines
fot. Bloomberg

Po skorygowaniu firma straciła 1,99 USD na akcję. Całkowite przychody operacyjne spadły o 68,2 proc. do 1,79 mld USD. Southwest poinformował też, że zakończył drugi kwartał z płynnością 15,6 mld USD.

Linie, które obecnie pozostawiają środkowe miejsca wolne w celu zachowania dystansu społecznego poinformowały, że wznowią sprzedaż wszystkich dostępnych miejsc od 1 grudnia. Argumentuje to wynikami ostatnich badań medycznych dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa w samolotach. Zachowany zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa w czasie lotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane