Spadają ceny domów na Wyspach Brytyjskich

opublikowano: 07-08-2019, 11:16

Ceny domów w Wielkiej Brytanii spadły w lipcu, notując drugą z rzędu przecenę. To rezultat niepewności odnośnie sytuacji gospodarczej i politycznej po zaplanowanym na 31 października wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Według brytyjskiego pożyczkodawcy hipotecznego Halifax, ceny spadły o 0,2 proc. do średnio 236 120 funtów (288 tys. USD), po spadku o 0,4 proc. w czerwcu. 

W okresie od trzech miesięcy do lipca wartości domów wzrosły jednak o 4,1 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Warto jednak zaznaczyć, że w analogicznym okresie minionego roku, wzrost był bardzo niski, co obniżyło bazę porównawczą.

Jest mało prawdopodobne, aby nastąpiła skokowa zmiana aktywności rynkowej, dopóki kupujący i sprzedający nie zobaczą jakiejś formy rozwiązania obecnej niepewności gospodarczej – powiedział Russell Galley, dyrektor zarządzający w Halifax.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu