Spadają kontrakty na indeksy rynków akcji w USA

opublikowano: 03-09-2019, 13:54

Kontrakt na średnią Dow Jones traci ponad 200 pkt. z powodu obaw pojawienia się kolejnych przeszkód na drodze do zakończenia wojny handlowej USA i Chin.

Podczas ostatniego weekendu w USA zaczęły obowiązywać nowe cła na import z Chin wartości 112 mld USD, a w Chinach zwiększono cła na dobra sprowadzane z USA zbliżonej wartości. Dodatkowym powodem do niepokoju stały się niedawne doniesienia Bloomberga o trudnościach w uzgodnieniu przez USA i Chiny problemów do dyskusji. Wyraźne osłabienie juana we wtorek, pogłębiający się kryzys w Argentynie i zawirowania polityczne w Wielkiej Brytanii dotyczące brexitu spowodowały pogorszenia nastrojów inwestorów. Rezultatem jest spadek kontraktu na średnią Dow Jones o 215 pkt. czyli 0,8 proc. Kontrakt na S&P500 notuje spadek o 0,6 proc., a kontrakt na Nasdaq-100 traci 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane