Spadają kontrakty na indeksy w USA

opublikowano: 28-02-2020, 14:06

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji spadają, ale nie tak mocno jak jeszcze kilka godzin temu.

W czwartek duża przecena na Wall Street spowodowała, że główne  indeksy amerykańskich rynków akcji znalazły się w obszarze technicznej korekty, co oznacza spadek o ponad 10 proc. poniżej ostatnich szczytów.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE

Bloomberg

Na ok. 90 minut przed rozpoczęciem sesji kontrakt na średnią Dow Jones spadał o 101 pkt., czyli 0,4 proc. Taką samą procentową zniżkę notowały kontrakty na S&P500 i Nasdaq 100.

W czwartek indeks blue chipów tracił prawie 1200 pkt. i 4,4 proc. na zamknięciu. Taki sam spadek zanotował S&P500, a Nasdaq zniżkował o 4,6 proc. Dla S&P 500 i Nasdaq była to największa procentowa przecena od sierpnia 2011 roku, a dla DJIA od lutego 2018 roku.

Dow Jones traci 9,71 proc. w tym roku, a S&P500 7,8 proc. Nasdaq jest o 4,5 proc. poniżej poziomu z końca 2019 roku.

Analitycy uważają, że inwestorzy zachowują się pasywnie.

- Nie ma oznak większego korzystania z okazji przez inwestorów pomimo bardzo niskich cen. Nie ma co na to liczyć dopóki nie stanie się bardziej jasne jak mocno rozprzestrzeniła się epidemia koronawirusa i w jaki sposób poszczególne kraje starają się ją opanować - powiedział Russ Mould, dyrektor inwestycji w AJ Bell.

Analitycy UniCredit uważają, że aby pojawiło się dno przeceny potrzebny jest jasny sygnał stabilizacji liczby potwierdzonych przypadków COVID-19 poza Chinami. Wskazują, że opierając się na ostatnich danych, nie jest to prawdopodobne w najbliższych dniach.

- Z tego powodu przecena na rynkach akcji i jednoczesny spadek rentowności obligacji USA i Niemiec prawdopodobnie nie zakończą się – głosi raport. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy