Spadki na giełdzie w Szanghaju

MD
opublikowano: 22-01-2010, 09:01

Indeks giełdy w Szanghaju tracił na  zamknięciu prawie 1 proc. Jego strata byłaby większa gdyby pod koniec sesji nie pojawił się popyt na przecenione w pierwszej fazie handlu akcje banków. 

Indeks Shanghai Composite spadał w piątek nawet o ponad 3 proc. i zszedł do najniższej wartości od miesiąca, jednak inwestorzy skusili się na akcje m.in. Industrial and Commercial Bank of China, najmocniej handlowanej spółki podczas ostatniej sesji tygodnia.

Pomogła także „technika”. Główny indeks chińskiej giełdy zszedł w trakcie sesji poniżej 125-dniowej średniej ruchomej, co uznane zostało za sygnał kupna. 

- Akcje banków są teraz naprawdę bardzo tanie – powiedział Reutersowi Zheng Weigang, szef inwestycji w Shanghai Securities. - Indeks bedzie w najbliższym czasie mocno wahał się w przedziale 3000-3300 pkt. z powodu niepewności co do skali zacieśniania polityki pieniężnej przez rząd – dodał.

Na zamknięciu Shanghai Composite miał wartość 3128,5 pkt.

Przez tydzień wartość głównego indeksu giełdy w Szanghaju stracił 3 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane