Spadki na rynkach akcji w USA

opublikowano: 17-08-2021, 16:53

Dzień po rekordach S&P500 i Dow Jones na amerykańskich rynkach akcji inicjatywę ma podaż.

Wtorkowa sesja rozpoczęła się szybką zniżką indeksów, do czego przyczynił się większy niż oczekiwano spadek sprzedaży detalicznej w lipcu. Po godzinie handlu Dow Jones tracił 0,8 proc., S&P500 spadał o 0,6 proc., a Nasdaq szedł w dół o 0,65 proc. Podaż przeważała w 8 z 11 głównych segmentach S&P500. Najmocniej taniały spółki materiałowe (-1,1 proc.), przemysłowe (-1,2 proc.) i dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (-2,0 proc.). Największy popyt widoczny był w segmentach ochrony zdrowia (0,6 proc.) i energii (0,2 proc.). Rosły rentowności obligacji i indeks dolara.

fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum
fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum

Najmocniej przecenionym blue chipem ze średniej Dow Jones jest Home Depot (-4,8 proc.). Właściciel największej w USA sieci supermarketów budowlano-montażowych rozczarował publikując gorsze niż oczekiwano wyniki kwartalne. Tanieją niemal wszystkie technologiczne blue chipy o największej kapitalizacji. W grupie FAANG najmocniej spadają kursy Amazon i Facebooka (po -0,9 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane