Spadki na Wall Street

opublikowano: 24-11-2021, 16:43

Wartość indeksów amerykańskich rynków akcji spada na początku ostatniej pełnej sesji w tym tygodniu.

Chętnych do kupowania akcji przed długą przerwą świąteczną jest mniej niż chętnych do ich sprzedaży. Dodatkowo nie sprzyja tsunami danych makro, które pojawiły się przed sesją i na jej początku. Wrażenie zrobiła wiadomość o spadku liczby tzw. nowych bezrobotnych do najniższej wartości od 52 lat. Dane o wzroście PKB w III kwartale okazały się minimalnie gorsze niż oczekiwano. Zamówienia na dobra trwałe pogłębiły spadek. Wskaźnik nastrojów konsumentów wprawdzie spadł w obecnym miesiącu, ale mniej niż prognozowano. Inflacja bazowa cen konsumpcji wzrosła w październiku do najwyższego poziomu od 31 lat, ale zgodnie z oczekiwaniami.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Po około godzinie sesji Dow Jones tracił 0,3 proc., a S&P500 i Nasdaq spadały o 0,2 proc. Indeks spółek „value” tracił 0,14 proc., a wzrostowych spadał o 0,3 proc. Podaż przeważała w 9 z 11 głównych segmentach rynku. Najmocniej taniały spółki materiałowe (-0,5 proc.) i dostawcy dóbr codziennego użytku (-0,6 proc.). Największy popyt notowano w segmentach nieruchomości (0,3 proc.) i energii (1,2 proc.).

Najmocniej przecenioną spółką w S&P500 był GAP (-29 proc.). Detalista odzieżowy rozczarował obniżeniem prognozy rocznej sprzedaży. Lepsza niż oczekiwano prognoza roczna po dobrych wynikach kwartalnych spowodowała, że najmocniej wśród spółek z S&P500 drożeją akcje HP Inc. (9,4 proc.).

Rentowność obligacji skarbowych USA nadal rosła Wyraźnie szedł w górę indeks dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane