Spadki na Wall Street zahamowane

opublikowano: 21-11-2018, 22:25

Dow Jones po spędzeniu sesji po stronie wzrostów zakończył dzień symboliczną zmianą. S&P500 rósł o 0,3 proc., a Nasdaq zyskał 0,9 proc.

Po dwóch sesjach brutalnej przeceny na amerykańskich rynkach akcji doszło do lekkiego odbicia. Wśród powodów wzrostu popytu wskazywano m.in. oczekiwanie inwestorów na spowolnienie tempa podwyżek przez Fed w przyszłym roku, co Goldman Sachs uznał jednak za mało prawdopodobne. Wzrost kursów mógł wynikać po prostu z tego, że po najgorszym od 45 lat rozpoczęciu tygodnia, w którym jest Święto Dziękczynienia, inwestorów skusiły przecenione papiery. Dolar słabł, co przełożyło się na wzrost cen złota. Po mocnej przecenie we wtorek zdrożała ropa, w czym nie przeszkodziły „niedźwiedzie” dane EIA.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na zamknięciu rosło 7 z 11 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały akcje spółek energii (1,6 proc.), dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych i usług telekomunikacyjnych (po 1,0 proc.). Najsłabsze były segmenty „defensywne”: ochrony zdrowia (-0,5 proc.), dóbr codziennego użytku (-0,8 proc.) i użyteczności publicznej (-1,5 proc.). Na zamknięciu drożało 66 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones połowa drożała, a połowa taniała. Najmocniej rosły kursy Nike (1,7 proc.), Microsoftu (1,4 proc.) i Caterpillar (1,3 proc.). Najmocniej przecenionymi blue chipami były Johnson & Johnson (-3,0 proc.), Coca-Cola (-1,3 proc.) i Pfizer (-1,0 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu