Spadkowy koniec tygodnia w USA

opublikowano: 12-08-2016, 22:16

Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków na Wall Street po tym jak dzień wcześniej wszystkie trzy wspięły się na rekordowo wysokie poziomy.

Ostatecznie indeks Dow Jones zakończył dzień spadkiem o 0,2 proc., indeks S&P 500 tracił 0,08 proc., zaś technologiczny Nasdaq wzrósł o 0,09 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Największymi przegranymi piątkowej sesji giełdowej były banki, gdy rentowności obligacji skarbowych spadły wraz z nimi zmalał również optymizm co do rychłej podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Po drugim dniu wzrostu cen ropy naftowej, rosły natomiast notowania producentów energii.

- Całe lato rynek był beztroski. To co widzimy nie świadczy jednak o przewadze dobrych wiadomości, tylko o braku naprawdę złych wieści. Pomimo osiągnięcia historycznych szczytów przez wszystkie trzy indeksy, nie wydaje się to być solidne. Wspinaliśmy się powoli, bo nie wydarzyło się nic aż tak złego – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Tom Siomades kierujący Hartford Funds Investment Consulting Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spadkowy koniec tygodnia w USA