Spec od centrów usług wszedł do Globalwortha

opublikowano: 02-04-2019, 22:00

Jacek Levernes wszedł do nadzoru giganta w nieruchomościach. To jednak nie koniec zmian w jego CV.

W sektorze nowoczesnych usług biznesowych Jacka Levernesa znają wszyscy. To on dekadę temu, jeszcze jako szef centrum usług HP we Wrocławiu, został współzałożycielem i wieloletnim prezesem ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych, który dziś zrzesza ponad 200 firm zatrudniających 170 tys. osób. Przez ostatnie kilka lat pracował dla holdingu Finteco, należącego do funduszu Conerstone Partners i Oaktree Capital, teraz zaczyna nowy rozdział w karierze. Został niewykonawczym członkiem rady dyrektorów, odpowiednika rady nadzorczej, w Globalworth Holding, który kontroluje giełdowe Globalworth Poland, firmę z największym portfelem biurowym w Polsce.

Jacek Levernes, współzałożyciel, wieloletni prezes, a dziś prezes
honorowy ABSL, branżowego związku centrów usług, będzie doradzał firmie
Globalworth, która ma największy w Polsce portfel biurowy. Wkrótce menedżer
pojawi się w kolejnej spółce.
Zobacz więcej

NOWA BRANŻA:

Jacek Levernes, współzałożyciel, wieloletni prezes, a dziś prezes honorowy ABSL, branżowego związku centrów usług, będzie doradzał firmie Globalworth, która ma największy w Polsce portfel biurowy. Wkrótce menedżer pojawi się w kolejnej spółce. Fot. ARC

Branżowe przenikanie

— Działalność firm z sektora usług biznesowych stała się głównym źródłem popytu na powierzchnie biurowe, a technologie stały się kluczową częścią wszystkich aspektów prowadzenia biznesu. Rynek nieruchomości nie może być wyjątkiem — mówi Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego oraz dyrektora ds. inwestycji w Globalworth oraz dyrektor generalny Globalworth Poland.

O przenikaniu się sektora usług biznesowych z nieruchomościami oraz potencjałem rynku PropTech, czyli technologii w budynkach, mówi też Jacek Levernes.

— Polska jest regionalnym liderem w dwóch branżach — nieruchomości komercyjnych i nowoczesnych usług dla biznesu, w tym inwestycji z obszaru R&D i IT. Wierzę, że w ciągu kilku lat może stać się jednym z czołowych europejskich hubów specjalizującychsię w rozwiązaniach technologicznych dla budynków — mówi nowy członek rady nadzorczej Globalworth Holding.

W ubiegłym roku wartość transakcji na polskim rynku nieruchomości wyniosła 7,2 mld EUR, to ponad połowa kwoty dla środkowej i wschodniej Europy. W sektorze usług biznesowych w Polsce pracuje ponad 300 tys. osób, prawie połowa wszystkich zatrudnionych w regionie.

Nowa praca

To nie wszystkie zmiany w karierze menedżera.

— Rada nadzorcza nie jest pracą w pełnym wymiarze. To pierwszy krok, w ciągu kilku miesięcy będą kolejne. Chcę robić kilka niezależnych od siebie rzeczy związanych z rozwojem biznesu, doradztwem i nowymi technologiami — mówi Jacek Levernes.

Nowe wyzwania podjęło w ostatnim czasie kilku menedżerów, którzy tworzyli w Polsce sektor nowoczesnych usług biznesowych. Przemek Berendt, który w 2010 r. wprowadził do Polski Luxoft, firmę zajmującą się usługami IT, stworzył z partnerami Talent Alpha, platformę łączącą firmy z klientami. Wojciech Mach, który pracował w Luxofcie od 2012 r., w ubiegłym roku wszedł do zarządu IT Kontrakt, spółki należącej do Cornerstone Partners, a potem został dyrektorem zarządzającym GFT Group, firmy świadczącej usługi IT. Janusz Dziurzyński, który od 2004 r. rozwijał centra usług P&G;, dołączył w ubiegłym roku do grupy OEX. Globalworth Holding jest właścicielem nieruchomości w Polsce i Rumunii wartych 2,5 mld EUR. Globalworth Poland ma największy w Polsce portfel biurowy — około 429 tys. m kw. wart 1,2 mld EUR. Jest właścicielem m.in. warszawskich biurowców Lumen i Skylight, Hali Koszyki w Warszawie czy wrocławskiej Renomy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy