Czytasz dzięki

Spece od IT w Cross Jeans

MAG
opublikowano: 31-05-2012, 00:00

Turecki producent jeansów zatrudni u nas 60 specjalistów.

Przybywa zaawansowanych inwestycji w Polsce. Ostatnio na otwarcie centrum IT zdecydowała się firma Cross Poland.

— Powstanie 60 miejsc pracy dla specjalistów IT. 20 będzie w Warszawie, reszta — w kraju — mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która pomagała tureckiej firmie przy projekcie.

Z informacji „PB” wynika, że to inwestycja za 100 tys. EUR. Polski oddział wdroży oprogramowanie dla sieci sklepów agencyjnych, które wspomoże zarządzanie firmą m.in. w hurtowej sprzedaży w centrali i oddziałach firmy Cross Poland oraz działalności detalicznej w sieci kilkudziesięciu sklepów własnych Cross Jeans.

— Nie tylko wielkie koncerny, jak HP czy State Street, ale także średnie, które muszą inwestować w prace badawcze, wybierają Polskę. To stosunkowo niewielkie centrum informatyczne pokazuje, że nie trzeba mieć wielkich pieniędzy i zatrudniać tysięcy osób, by tworzyć zaawansowane miejsca pracy — mówi Sławomir Majman.

Wśród firm odzieżowych inwestycje w IT to konieczność.

— Nie wyobrażam sobie funkcjonowania firmy bez tego elementu. W naszym dziale informatycznym pracuje kilkadziesiąt osób. Wartość nakładów zależy od wielkości firmy: w przypadku LPP 100 tys. EUR nie byłoby dużym projektem IT — mówi Dariusz Pachla, wiceprezes LPP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane