Specjaliści od paragrafów pomogą innowatorom

opublikowano: 25-04-2019, 22:00

Na przełomie maja i czerwca wystartuje kolejna edycja programu „Wsparcie prawne dla start-upów”.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) — organizator konkursu — wybierze kancelarie prawne, które będą pomagać młodym spółkom przy zawieraniu umów inwestycyjnych.

Pieniądze na obsługę prawną start-upów pochodzą z budżetu państwa. W puli jest 1 mln zł. Specjaliści od paragrafów przygotują krótko działających na rynku przedsiębiorców do analizy legal due-diligence i umów inwestycyjnych. Przedstawiciele biznesu będą mogli przeznaczyć wsparcie nie tylko na konsultacje prawne, ale również na usługi doradcze związane z prowadzeniem negocjacji z funduszami VC i aniołami biznesu.

Startupowcy, którzy rozwijają innowacyjne produkty i usługi, często stawiają na współpracę z inwestorami. Ważne, aby relacje między nimi a właścicielami nowatorskich pomysłów były partnerskie. Często jednak przedstawiciele młodych spółek nieświadomie pozbawiają się praw do niesztampowych projektów przez podpisanie niekorzystnych dla siebie dokumentów.

25 tys. zł Tyle wyniesie kwota wsparcia dla każdej spółki biorącej udział w programie.

WIĘCEJ INFORMACJI www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy