Spedpol i Schenker mają nowy terminal

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 25-03-2002, 00:00

W Tarnowie Podgórnym koło Poznania firmy Spedpol i Schenker uroczyście otworzyły nowe centrum logistyczne. Inauguracja obiektu zgromadziła liczne grono klientów i partnerów biznesowych obu firm oraz przedstawicieli gminy Tarnowo Podgórne, na której terenie ulokowano inwestycje o rekordowej w skali kraju wartości.

Nowe centrum logistyczne jest zlokalizowane w pobliżu projektowanej autostrady A2. W jego skład wchodzą terminal krajowy Spedpolu, terminal międzynarodowy firmy Schenker i obiekty biurowe obu firm. Spedpol i Schenker należą do międzynarodowej grupy logistycznej Schenker AG, a wspólna lokalizacja inwestycji jest odpowiedzią firm na rosnące wymagania klientów oczekujących kompleksowej obsługi logistycznej na międzynarodową skalę.

Łączna powierzchnia terminali wyposażonych w 49 doków ładunkowych wynosi 8,8 tys. mkw. Podpoznańskie centrum logistyczne obydwu firm kosztowało 25 mln zł i jest na razie najnowocześniejszym obiektem tego typu w kraju. Będzie nim jednak tylko przez 3 miesiące, ponieważ w połowie roku planowane jest otwarcie następnego — jeszcze nowcześniejszego centrum logistycznego obu firm w Nadarzynie koło Warszawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Spedpol i Schenker mają nowy terminal