Spektakularna passa nieruchomości na Wyspach

opublikowano: 31-03-2014, 13:37

Ceny domów w Wielkiej Brytanii rosły w marcu 14. miesiąc z rzędu. To najdłuższa taka seria od niemal siedmiu lat, informuje Bloomberg. Co istotne, tym razem ceny zwiększyły się na obszarze całego kraju.

Wartość nieruchomości w Anglii i Walii w stosunku do lutego zwiększyła się o 9,6 proc. Z kolei ceny we Wschodniej i Południowo-Zachodniej Anglii podskoczył najmocniej, o 0,8 proc. W stołecznym Londynie dynamika sięgnęła 0,7 proc., wynika z danych opublikowanych przez firmę Hometrack, zajmującą się analizą sytuacji na rynku nieruchomości.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Do tak spektakularnej serii zwyżek przyczyniły się rekordowo niskie koszty finansowania inwestycji (kredytów hipotecznych) oraz rządowy program wsparcia zakupu domów

W ujęciu rocznym w skali całych Wysp Brytyjskich ceny domów w marcu odnotowały 5,7-proc. dynamikę wzrostu i była ona dodatnia w przypadku wszystkich regionów, co jest pierwszym takim przypadkiem od 2007 r. Odsetek sprzedających, którzy osiągnęli zakładaną cenę wyniósł 96,2 proc. i był najwyższy od 2004 r. W Londynie odsetek ten wyniósł w marcu 99,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane