Spektakularny debiut HTL-Strefa na GPW

(Tadeusz Stasiuk)
15-11-2006, 09:42

Cena akcji na otwarciu wyniosła 74,10 zł (wzrost o 106 proc.) i 75,00 zł za prawa do akcji (wzrost o 108 proc.)

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała w środę spółka HTL-Strefa, ceną na otwarciu 74,10 za akcje (wzrost o 106 proc.) i 75,00 zł za prawa do akcji (wzrost o 108 proc.)

W listopadowej publicznej ofercie walory HTL-Strefa sprzedawano po 36 zł za akcję.

HTL-Strefa jest 27 spółką debiutującą w br. na GPW i 273 spółką notowaną na warszawskiej giełdzie.

W ofercie publicznej oferowane było 2,705 mln akcji, z czego 1,75 mln akcji nowej emisji, a 955 tys. akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. W transzy indywidualnej oferowano 505 tys. akcji, natomiast w transzy instytucjonalnej 2,2 mln akcji. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 96,98 proc.

5 proc. akcji HTL-Strefa kupił giełdowy Bioton. Jak w poniedziałek mówił w wywiadzie dla PAP dyrektor generalny spółki Wojciech Wyszogrodzki, nie będzie to prowadzić do połączenia obu firm. Duzi akcjonariusze mają nadal prawie 80 proc. akcji spółki. Głównymi akcjonariuszami HTL Strefa są: Andrzej Czernecki, prezes spółki (50 proc. przed emisją); Noryt (pasywny inwestor finansowy, 40 proc. przed emisją) i Wojciech Wyszogrodzki (dyrektor generalny, 10 proc. przed emisją)

Spółka HTL-Strefa jest największym na świecie producentem nakłuwaczy do użytku szpitalnego oraz jednym z czołowych producentów lancetów personalnych używanych przez diabetyków. Celem oferty publicznej było pozyskanie środków na finansowanie rozpoczętego na początku 2006 roku programu inwestycyjnego.

Jak mówił Wyszogrodzki, spółka prowadzi rozmowy w sprawie przejęć, jednak na pierwsze przejęcie nie ma co liczyć wcześniej niż pod koniec 2007 roku.

Przejęcie dotyczyłoby raczej rynku amerykańskiego, ponieważ w Polsce nie ma firmy, która interesowałaby HTL, a w Europie jest ich tylko kilkanaście. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Spektakularny debiut HTL-Strefa na GPW