Spinko Moto uruchamia produkcję w Zielonej Górze

  • DI
opublikowano: 20-10-2018, 10:43

Firma branży motoryzacyjnej uruchamia w Zielonej Górze nowy zakład produkcyjny.

Jego budowa kosztowała ok. 62 mln zł. Obecnie w zakładzie pracują 43 osoby, docelowo ma być ich 250 - poinformowała Anna Michalewicz ze Spinko Moto.

Dodała, że kilka tygodni temu rozpoczął się montaż maszyn i proces uruchamiania produkcji, nadal trwa rekrutacja pracowników.

Firma poszukuje przede wszystkim operatorów maszyn CNC i odlewniczych, logistyków, pracowników utrzymania ruchu i narzędziowni.

W zielonogórskim zakładzie Spinko Moto będą produkowane części i akcesoria ze stopów aluminium do pojazdów i silników mechanicznych. Elementy te są przeznaczone do turbosprężarek, sprężarek, systemów hamulcowych oraz innych elementów silnikowych wykorzystywanych przez przemysł motoryzacyjny.

Inwestor kupił od miasta działkę o pow. 8,64 ha na obszarze Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, objętego Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Powstał na niej zakład składający się z hali produkcyjno-magazynowej z nowoczesnymi liniami technologicznymi oraz części socjalno-biurowej.

Spinko Moto Sp. z o.o. należy do Spinko Sp. z o.o. w Lesznie, działającej na rynku od 1950 r. Firma specjalizuje się w zakresie produkcji odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium oraz precyzyjnej obróbki odlewów aluminiowych i żeliwnych przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy