Splast rozwinie się w Krośnie

opublikowano: 22-02-2013, 00:00

30 mln zł wyda producent plastikowych wyrobów, więcej niż trzy firmy, które w tym roku weszły do strefy.

Splast, producent elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD, elektronicznego oraz sprzętu do utrzymania czystości, będzie pierwszą firmą, która zainwestuje w specjalnejstrefie ekonomicznej w Krośnie.

— Firma wyda 30 mln zł i zatrudni 40 osób w fabryce elementów z tworzyw sztucznych — mówi Joanna Wesołowska- Rajca z Euro-Park Mielec. Firma kupi 5 ha, na których stanie hala produkcyjna z zapleczem biurowo-socjalnym. Zakończenie inwestycji planuje na 2016 r. Splast to firma rodzinna, która działa od 1998 r. Jest największym polskim i czołowym europejskim producentem profesjonalnego sprzętu do utrzymania czystości. Ma fabrykę w Jedliczach, zatrudnia 230 osób. To czwarte zezwolenie wydane przez Euro-Park Mielec.

Zgodę na inwestycje w strefie otrzymały już w tym roku: Akces-Med, Sierosławski Group i Bryk. Te trzy firmy zadeklarowały 23,6 mln zł inwestycji i 72 miejsca pracy. Wkrótce mogą pojawić się nowe tereny pod inwestycje: są plany włączenia do mieleckiej strefy 53 ha, m.in. w Szczecinie, Dębicy, Rzeszowie czy Łańcucie. W Szczecinie inwestycję za niemal 300 mln zł planuje KSO, a w Dębicy 90 mln zł chce wydać Lerg-Chem. Łącznie poszerzenie strefy może dać 750 mln zł nakładów i 1,8 tys. etatów. Projekt zmian granic strefy powinien wkrótce trafić pod obrady rządu. W 2012 r. mielecka strefa wydała 15 zezwoleń, a firmy obiecały w nich 243,8 mln zł inwestycji i 371 etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane