Spokojna jesień w polisach OC

opublikowano: 26-11-2017, 22:00

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Po serii podwyżek, które obserwowaliśmy przez ostatnie półtora roku, przyszedł czas stabilizacji cen obowiązkowych polis komunikacyjnych.

Ze wspólnego raportu „Pulsu Biznesu” i firmy Unilink, największej multiagencji, wynika, że średnia cena ubezpieczenia OC w ubiegłym miesiącu wyniosła 1132 zł. — Od września nie ma większych zmian — komentuje Igor Rusinowski, prezes Unilinka. Jego zdaniem, w najbliższym czasie ta tendencja powinna się utrzymać. Miesiąc do miesiąca ceny wahały się o kilka do kilkudziesięciu złotych. W sześciu województwach pozostały bez zmian, w czterech spadły maksymalnie o 2 proc., a w pozostałych sześciu wzrosły, ale też nie mocniej niż o 2 proc.

— Najbardziej zadowoleni mogą być mieszkańcy Trójmiasta, bo tam ceny spadły średnio o 3 proc. — komentuje prezes Unilinka.

Zadowoleni powinni być też młodzi kierowcy, między 24. a 31. rokiem życia, bo ceny ich polis OC spadły o 1 proc. Ubezpieczenia dla początkujących za kółkiem, którzy do tej pory najmocniej obrywali po kieszeni (za polisę płacą nawet o kilkaset procent więcej, niż wynosi średnia cena krajowa), od września do października nie zdrożały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu