Spokojna sesja na GPW

KZ
opublikowano: 15-05-2009, 12:47

WIG20 tylko na początku sesji poderwał się do lotu. Impet szybko jednak opadł, bo mocno drożejący KGHM nie ma wsparcie ze  strony innych blue chipów.

Na otwarciu handlu WIG20 wzrósł o 1,42 proc. do 1833,08 pkt. Trzy punkty wyżej ustanowiono sesyjne maksimum, z którego w kilkanaście minut indeks spadł w okolice poziomu z wczorajszego zamknięcia (1807 pkt.). Obroty są umiarkowane.

W portfelu WIG20 skalą wzrostu wyróżnia się KGHM, drożejący o ponad 4 proc. po lepszych od oczekiwań wynikach pierwszego kwartału i optymistycznej prognozie zarządu na cały rok.

Podobnego wrażenia nie zrobiły natomiast dużo wyższe od prognoz analityków rezultaty Getinu. Kurs holdingu spada o 1,8 proc. Tanieją też papiery BZ WBK, który wczoraj również zaskoczył wyższym zyskiem.

Rośnie Redan po tym, jak koło ratunkowe odzieżowej spółce rzucił znany biznesmen Sylwester Cacek (właściciel Widzewa Łodź i akcjonariusz Sfinksa).

Wśród spółek, które wczoraj po lub dziś przed sesją przedstawiły raporty za pierwszy kwartał pozytywnie wyróżnia się Bomi, Kogeneracja, Enea, Instal Kraków i Mostostal Zabrze.

Rozczarowań jest więcej, a twarde lądowanie zaliczają dziś kursy m.in. Energopol, Pamapolu, Atlasa, Zastalu, Sygnity, Centrum Klima, Woli Info, Sonelu i Ulmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Spokojna sesja na GPW