Spokojniejszy tydzień daje szansę dolarowi

Marcin R.Kiepas
opublikowano: 21-01-2008, 00:00

Najbliższe dni mogą przynieść umocnienie dolara wobec innych głównych walut. Przede wszystkim do euro i szwajcarskiego franka.

Ważnych informacji makroekonomicznych w tym tygodniu wielu nie będzie. Najistotniejsze to grudniowe dane o sprzedaży domów w USA oraz styczniowa wartość indeksu monachijskiego instytutu Ifo. Jeśli dodamy do tego dzisiejsze święto w USA, to tydzień zapowiada się spokojnie. W praktyce brak impulsów może zostać wykorzystany do umocnienia dolara, który już przed weekendem zdradzał takie tendencje. Na spadek notowań EUR/USD i GBP/USD oraz wzrost USD/CHF i USD/JPY wskazuje analiza techniczna. W przypadku EUR/USD parodolarowe nastawienie to rezultat nieudanego ataku w ubiegłym tygodniu na strefę oporu 1,4862-1,4944 (szczyty z listopada na wykresie dziennym i 60-minutowym), późniejsze zdecydowane odbicie oraz wytworzone w tym czasie wstępne sygnały sprzedaży. Realny staje się scenariusz powrotu euro do grudniowych minimów w okolicy 1,43.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R.Kiepas

Polecane