Spokojny dziękczynny dzień

Michał Stajniak, Starszy Analityk Rynków Finansowych, XTB
opublikowano: 26-11-2020, 19:09

Dzisiejsza sesja należy do spokojniejszych. Niestety w tym przypadku spokojna oznacza powolne zsuwanie się indeksów po ostatnich wzrostach. W dużej mierze za dzisiejszy brak zmienności odpowiadają Stany Zjednoczone, a w zasadzie brak sesji ze względu na Święto Dziękczynienia. Czy jednak jutro na rynkach zapanuje szaleństwo zakupów, biorąc pod uwagę amerykańskie święto konsumpcjonizmu, czyli Black Friday?

Dzisiaj amerykański rynek akcji jest zamknięty, ze względu na trwające dzisiaj Święto Dziękczynienia. Z kolei jutrzejszego dnia rynek w USA zamknie się wcześniej, nie tylko ze względu na dzisiejsze święto, ale również Black Friday, czyli początek świątecznego szaleństwa zakupowego. W ten dzień wiele amerykańskich sklepów robi ogromne promocje w celu pozbycia się zalegającego towaru. Oczywiście ten rok jest zupełnie inny, co z pewnością przyniesie zdecydowanie mniejsze przychody niż w latach poprzednich. Rynek skupia się w tym momencie na zupełnie innych kwestiach, czyli przede wszystkim na tym, jak szybko powrócimy do normalności. Z kolei to jest zależne od tego, kiedy szczepionki trafią do użycia. Kandydatami są szczepionki Pfizera, Moderny oraz AstraZeneca. W tym ostatnim przypadku doszło do spekulacji, że firma zawyża swoje dane, co w odpowiedzi spotkało się z komunikacją dodatkowych testów. Jak twierdzi jednak firma, nie dojdzie do opóźnienia ewentualnej akceptacji szczepionki do użycia w USA czy w UK.

Kwestia szczepionek to na razie spekulacje i brak konkretnych danych. Dużo wobec tego szumu medialnego, który nadmuchuje całą sprawę. Dzisiaj na rynkach o poranku panowały raczej dobre nastroje, które dosyć szybko zmieniły swój kierunek. Ostatecznie wszystkie kluczowe indeksy z Polski straciły dzisiejszego dnia, co również było widoczne na większości europejskich parkietów. Dzisiaj uwaga skupiała się na dwóch największych spółkach z WIG20, które opublikowały swoje wyniki finansowe. Oczekiwania w stosunku do wyników Allegro były bardzo wywyższone i pomimo zanotowania ogromnych wzrostów w porównaniu do poprzedniego roku, akcje spółki straciły dzisiejszego dnia. Wymaganiom nie sprostał również CD Projekt. Co ciekawe jak na drugą spółkę w GPW zysk netto spółki wygląda mizernie i wynosi za Q3 zaledwie 23,4 mln złotych. Oczekiwania wskazywały na 25 mln. Akcje spółki również zakończyły dzisiejszy dzień spadkami, choć początkowo akcje drożały, podwyższając kurs indeksu WIG20.

Ostatecznie na rynkach obserwowaliśmy dzisiaj umiarkowane spadki. Tracą również kontrakty na Wall Street. Jutro sesja w USA zakończy się wcześniej, gdyż o 19 polskiego czasu. Z kolei w Europie warto zwrócić uwagę na DAXa, który stracił 0,44%, natomiast WIG20 stracił 0,57%.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane