Czytasz dzięki

Spokojny początek na GPW

KZ
opublikowano: 10-09-2010, 10:01

WIG20 oscyluje wokół poziomu z zamknięcia w  czwartek. Wśród mniejszych spółek wyróżniają się PolRest, Atlantis i ABC Data.

Na otwarciu sesji WIG20 spadł o 0,13 proc. do 2532 pkt. Podobnie jednak jak wczoraj, tak i dziś straty dość szybko udało się odrobić. Na większości europejskich parkietów indeksy jednak spadają, znów przez obawy związane z sektorem finansowym. Tym razem na plan pierwszy wysunęły się spekulacje o możliwej konieczności podniesienia kapitału przez Deutsche Bank.

W krajowym sektorze bankowym kolejne wieści o transakcji przejęcia BZ WBK. „Rz” potwierdza wcześniejsze informacje „Gazety Wyborczej” o tym, że pewniakiem w wyścigu jest Santander. Notowania BZ WBK nie zmieniają się, kurs PKO BP symbolicznie rośnie.

W gronie mniejszych spółek trwa spekulacyjna gorączka na akcjach Polrestu. Dziś na otwarciu kurs wzrósł o 7,6 proc., a w kolejnych minutach poszedł jeszcze wyżej.

Mocno rosną notowania Atlantisu, który otrzymał korzystną decyzję sądu. Dzięki temu spółka ma szansę odzyskać 1,1 mln zł, zapłacone kilka lat temu z tytułu zobowiązań podatkowych.

Nie słabnie zainteresowanie akcjami ABC Daty, po wydanej kilka dni temu pozytywnej rekomendacji od analityków DM BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy