Społeczna odpowiedzialność filarem strategii

  • Materiał partnera
opublikowano: 15-03-2021, 20:05

Początek trzeciej dekady XXI w. przyniósł wyraźne przyspieszenie zmian sposobu oceny spółek przez inwestorów, coraz częściej uwzględniających kwestie niedające się zmierzyć wyłącznie wskaźnikami finansowymi. Takie jak to, czy dany biznes ma pozytywny lub przynajmniej neutralny wpływ na środowisko naturalne i zasoby Ziemi, czy wspiera idee zrównoważonego rozwoju, czy jest prowadzony w sposób etyczny.

Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu
Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu
Fot: Dariusz Iwański

Również trwająca pandemia przyczynia się do zmiany postrzegania roli biznesu przez inwestorów. Dotyczy to zdecydowanej większości branż, a efektem tego są wzajemne oczekiwania klientów czy dostawców w obszarze standardów produkcji, stabilności łańcucha dostaw czy śladu węglowego w produktach i usługach. Zainteresowanie ESG (Environmental, Society, Governance) w ocenie stanu i perspektyw firm oznacza, że dziś nowoczesny biznes musi uwzględniać swój wpływ na otoczenie nie na poziomie deklaracji, ale na bazie twardych i wymiernych wskaźników.

Dlatego Grupa Ciech w 2020 r. dołączyła do inicjatywy United Nations Global Compact, największej organizacji zrzeszającej biznes działający w sposób odpowiedzialny. Jednocześnie potraktowaliśmy 17 celów „Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030” jako podstawę do przygotowania strategii ESG, którą zaprezentujemy wiosną 2021 r. W jej ramach Ciech podejmie konkretne zobowiązania, precyzujące, jaki wkład chcemy wnieść w zmianę otaczającego nas świata. Dotyczy to zarówno procesów dekarbonizacji, efektywności energetycznej, idei gospodarki zamkniętej, wdrażania najwyższych standardów bezpieczeństwa i tworzenia angażującego środowiska pracy, a także przejrzystości i etyki biznesowej.

Jako nowoczesna organizacja jesteśmy przekonani, że tworzenie zrównoważonej globalnej gospodarki, zapewniającej trwałe korzyści dla ludzi, środowiska i rynków, jest możliwe. Wierzymy, że biznes powinien być pionierem w wyznaczaniu trendów i promowaniu działań, które pomogą zmieniać na lepsze rzeczywistość w perspektywie kolejnych dekad i dla następnych pokoleń. Dlatego społeczna odpowiedzialność oraz zrównoważony rozwój Ciechu są jednym z filarów naszej strategii biznesowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu

Polecane