Spółka BBC wybuduje Centrum Mostowa

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 03-01-2001, 00:00

Spółka BBC wybuduje Centrum Mostowa

Warszawska firma zamierza zainwestować w Bielsku-Białej około 85 mln zł

Spółka Bielsko Business Center, która we wrześniu 2000 r. rozpoczęła budowę Centrum Mostowa w Bielsku-Białej, znalazła już dzierżawców na około 80 proc. powierzchni handlowej i biurowej. Zarząd firmy liczy, że inwestycja w pierwsze w tym mieście centrum rozrywkowo-handlowe zwróci się po 7-8 latach.

Warszawska firma Bielsko Business Center we wrześniu 2000 r. rozpoczęła prace rozbiórkowe, poprzedzające budowę centrum rozrywkowo-handlowego Centrum Mostowa, ulokowanego przy skrzyżowaniu ul. Grażyńskiego i ul. Mostowej w Bielsku-Białej. Koszt inwestycji szacuje się na 85 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków własnych spółki oraz kredytów. Generalnym wykonawcą prac jest Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus z Katowic. Termin ich zakończenia wyznaczono na listopad 2001 r.

Po fabryce

Działkę o pow. 4,5 ha BBC kupiła od zlikwidowanej fabryki włókienniczej Lenko z Bielska-Białej.

W Centrum Mostowa, o łącznej pow. 38 tys. mkw., mają znaleźć się delikatesy oraz supermarket Dom Hobby Ogród. Zaplanowano również budowę kina z siedmioma salami, a także dyskoteki i kręgielni. Przed obiektem ma zostać ulokowany parking na ponad 700 samochodów.

— Delikatesy oraz supermarket mają być wydzierżawione przez krakowską spółkę KrakChemia. Operatorem kina ma zostać spółka Echo Cinema, natomiast, według planów, obsługą dyskoteki i kręgielni, zajmie się firma Atomic Entertainment — tłumaczy Ireneusz Hendel, członek zarządu BBC.

Dla dzierżawców spółka przeznaczyła również galerię (około 50 punktów handlowych o pow. od 70 do 700 mkw.) oraz biurowiec o łącznej pow. ponad 4,8 tys. mkw.

— Obecnie już 80 proc. lokali i pomieszczeń biurowych znalazło dzierżawców. Naszym celem jest, by w części handlowej Centrum Mostowa znalazły swoje siedziby firmy różnych branż. Dzięki temu, oferowany przez nie asortyment towarów będzie się uzupełniać i nawet wymagający klienci będą mogli znaleźć coś dla siebie — tłumaczy Ireneusz Hendel.

Zarząd spółki liczy, że oferta Centrum Mostowa przyciągnie klientów w różnym wieku.

— Spodziewamy się, że obiekt będzie pełnił funkcję centrum miasta nie tylko z powodu korzystnej lokalizacji, ale i szerokiej oferty — wyjaśnia Ireneusz Hendel.

Według szacunków, koszty poniesione na realizację inwestycji mają się zwrócić w ciągu 7-8 lat.

Dopiero w 2005

Centrum Mostowa będzie pierwszą tego typu inwestycją w Bielsku-Białej. Jego konkurencją może stać się obiekt handlowo-rozrywkowy, który do końca 2005 r. zamierza wybudować w tym mieście firma Kraków Plaza, spółka zależna Plaza Centers Poland. Obecnie spółka rozpoczęła prace przy budowie centrum Ruda Śląska Plaza o pow. 27 tys. mkw. Inwestycja pochłonąć ma około 90 mln zł. Do tej pory firma Kraków Plaza zainwestowała ponad 220 mln zł w budowę centrum Sadyba Best Mall w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka BBC wybuduje Centrum Mostowa